Zamknij

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?


Resetowanie hasła

Resetuj hasło
Zaloguj się

ZAREJESTRUJ SIĘ

Wyślij wiadomość e-mail z prośbą o założenie konta. Po akceptacji przez administratora, na swój e-mail otrzymasz login i hasło dający dostęp do wielu ciekawych zasobów naszej strony.

Zapytaj o login i hasło

Z PASJI,
SZACUNKU

I SENTYMENTU

Generał W.P. Yarborough - Ojciec współczesnych Zielonych Beretów

William P. Yarborough - prawie nie znana postać w naszym kraju. A warto ją poznać: twórca - projektant kwalifikacyjnej odznaki spadochronowej, butów i munduru spadochroniarzy USA Army oraz specjalnych pojemników do zrzutów, na które otrzymał amerykańskie patenty. Jako Dowódca US Army Special Warfare Center w Fort Bragg uzyskał akceptację Prezydenta Kennedy'ego na zalegalizowanie zielonego beretu jako symbolu i oficjalnego nakrycia głowy Sił Specjalnych. Pomysłodawca (wraz z Generałem Bryanem D. Brownem) stworzenia noża dla jednostek specjalnych - podobnego do posiadanych przez ich poprzedników V-42 (the First Special Service Force - Devils Brigade) i Fairbairn-Sykes Knife (OSS). Nóż ten nazwano na jego cześć Yarborough Knife i przyznawany jest osobom, które ukończyły tzw. US Army Special Forces Q Course (kurs kwalifikacyjny Sił Specjalnych Armii USA). Noże są numerowane, a nazwisko posiadacza jest wpisywne obok numeru noża do ewidencji prowadzonej w Fort Bragg. Twórca modlitwy Sił Specjalnych i inicjator wybudowania kaplicy im. J.F. Kennedy'ego w Fort Bragg. Honorowy członek brytyjskiego 22 SAS Regiment. Artysta malarz wysyłający co roku kartki świąteczne do swoich przyjaciół - "...każda inna z namalowanym przez niego obrazkiem..." (R. Gresham)

Po więcej informacji odsyłam do sieci. W marcu 2011 ma ukazać się książka napisana przez długoletniego doradcę Generała Yarborough Rudiego Greshama - na 100% opiszę ją wówczas...


wróć do poprzedniej strony

© 2020 | Specialforces-memorabilia.pl

Wykonano w: avangardo.pl

Niniejsza strona www ma charakter wyłącznie niekomercyjny. Ma na celu zaprezentowanie prywatnej kolekcji i podzielenie się zdobytą wiedzą. Wszelkie prezentowane treści zostały zdobyte drogą legalną, nie naruszają niczyich praw i nie stanowią naruszenia tajemnicy.

Niniejsza strona używa plików Cookies i innych technologii. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na politykę Prywatności i plików Cookies.
?>