Zamknij

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?


Resetowanie hasła

Resetuj hasło
Zaloguj się

ZAREJESTRUJ SIĘ

Wyślij wiadomość e-mail z prośbą o założenie konta. Po akceptacji przez administratora, na swój e-mail otrzymasz login i hasło dający dostęp do wielu ciekawych zasobów naszej strony.

Zapytaj o login i hasło

Z PASJI,
SZACUNKU

I SENTYMENTU

Oznaka G.R.O.M.

Oznaka G.R.O.M. przyznawana jest jako wyróżnienie. Zasady jej przyznawania, pozbawiania i noszenia określa Regulamin zatwierdzany przez Dowódcę Jednostki.

Oznaka nadawana jest w  stopniach: I stopień - złota, II stopień - srebrna i III stopień - brązowa. Istnieje również Oznaka honorowa nadawana osobom fizycznym i prawnym (Oznaka z biało-czerwoną błyskawicą).

Oznaka nadawana jest przez Dowódcę Jednostki na wniosek Komisji ds. Oznaki. Oznaka III stopnia przysługuje po ukończeniu szkolenia podstawowego dla żołnierzy. Oznaka II stopnia jest wyróżnieniem za wybitne osiągnięcia podczas akcji bojowych i podczas szkolenia. Oznaka złota przyznawana jest za szczególne zasługi dla Jednostki.

Jednostka prowadzi Księgę Honorową, w której wpisywani są posiadacze Oznaki.

Oznaki zostały zamówione w ówczesnej Mennicy Państwowej i o ile się nie mylę, Jednostka do dziś wykorzystuje egzemplarze z zamówionej partii.


wróć do poprzedniej strony

© 2020 | Specialforces-memorabilia.pl

Wykonano w: avangardo.pl

Niniejsza strona www ma charakter wyłącznie niekomercyjny. Ma na celu zaprezentowanie prywatnej kolekcji i podzielenie się zdobytą wiedzą. Wszelkie prezentowane treści zostały zdobyte drogą legalną, nie naruszają niczyich praw i nie stanowią naruszenia tajemnicy.

Niniejsza strona używa plików Cookies i innych technologii. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na politykę Prywatności i plików Cookies.