Zamknij

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?


Resetowanie hasła

Resetuj hasło
Zaloguj się

ZAREJESTRUJ SIĘ

Wyślij wiadomość e-mail z prośbą o założenie konta. Po akceptacji przez administratora, na swój e-mail otrzymasz login i hasło dający dostęp do wielu ciekawych zasobów naszej strony.

Zapytaj o login i hasło

Z PASJI,
SZACUNKU

I SENTYMENTU

Freddie Frog & Sammy the seal (Freddie Żaba i Sammy foka)

Kolejnymi oprócz odznaki Trident symbolami Navy SEAL są dwie postacie - żaby i foki - pojawiające się często na monetach i naszywkach poszczególnych Team-ów.

Historię powstania Freddie Frog dokładnie opisali w swej znakomitej książce More Than Scuttlebutt The U.S. Navy Demolition Men in WWII (Więcej niż plotka Ludzie do rozbiórek Marynarki U.S.) Sue Ann Dunford wraz z James Dougles O'Dell. Postać ta stworzona została przez kartografa Jacka Tomlinsona (przydzielonego do UDT2 w czasie Wojny w Korei) w konkursie na naszywkę. Zastąpiła ona (Freddie) dotychczasowe logo UDT czyli ośmiornicę. Freddie Żaba trzyma w dłoni laskę dynamitu, a w ustach ma drugą laskę dynamitu z tlącym się lontem wyglądającą jak cygaro.

Gdy w 1962 powstawało Navy SEAL bardzo popularnym serialem TV w USA był nakręcony przez wytwórnię W. Disneya Sammy, the way-out seal. Sammy został wybrany na logo SEAL. Najlepiej jego wczesną postać widać na logo SEAL Team ONE - "Sammy ma na głowie beret, ukrywa się za płaszczem przerzuconym przez lewę ramię, w prawej dłoni trzyma sztylet. Taki a nie inny strój i poza mają na celu upodobnić go do bohaterów filmów z Holywood i przywołać na myśl zwrot ich opisujący - "płaszcz i sztylet". Odnosi się on do bohaterów filmowych, którzy działają w cieniu, korzystając z ciemności jak z płaszcza - niebezpieczni i śmiertelnie groźni cisi wojownicy - jak sztylet..." - dzięki Steve!


wróć do poprzedniej strony

© 2020 | Specialforces-memorabilia.pl

Wykonano w: avangardo.pl

Niniejsza strona www ma charakter wyłącznie niekomercyjny. Ma na celu zaprezentowanie prywatnej kolekcji i podzielenie się zdobytą wiedzą. Wszelkie prezentowane treści zostały zdobyte drogą legalną, nie naruszają niczyich praw i nie stanowią naruszenia tajemnicy.

Niniejsza strona używa plików Cookies i innych technologii. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na politykę Prywatności i plików Cookies.
?>