Zamknij

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?


Resetowanie hasła

Resetuj hasło
Zaloguj się

ZAREJESTRUJ SIĘ

Wyślij wiadomość e-mail z prośbą o założenie konta. Po akceptacji przez administratora, na swój e-mail otrzymasz login i hasło dający dostęp do wielu ciekawych zasobów naszej strony.

Zapytaj o login i hasło

Z PASJI,
SZACUNKU

I SENTYMENTU

Navy SEAL monety z misji

23 listopada

Uzyskałem tłumaczenia napisów na monetach z okresu Operacji Iraqi Freedom. Tłumaczeń dokonał Pan Marcin Grodzki - http://www.arabskitlumaczenia.com/

 

Opis poszczególnych monet w galerii (znaczenie emblematów i napisów na awersach i rewersach monet opisałem w galerii pod zdjęciami):

#1 Moneta z okresu Operacji Iraqi Freedom dla uczestników Misji tzw. Grupy Zadaniowej NSWTG-AP (Naval Special Warfare Task Group - Arabian Pennisula), od kwietnia do października 2005 roku. Napis w języku arabskim "مكّا اسم ضفدع" oznacza "żaba Makka".

#2 Moneta również z okresu Operacji Iraqi Freedom tym razem dla uczestników tzw. SOTF-W (Special Operation Task Force-West). Moneta w powtarzającym się w przypadku monet CPO' Mess kształcie trójkąta, wręczana gościom Messy Chief Petty Officers (najstarszych stopniem podoficerów Marynarki Wojennej USA).

#3 Moneta "Al Asad" to pamiątkowa moneta z misji Team SEVEN i Team TEN w ramach Operacji Iraqi Freedom od marca do października 2009.

#4 Moneta w kształcie Tridentu dotyczy okresu Październik 2007 - Kwiecień 2008 i jest nagrodą za "wybitne osiągnięcia - For excellence" również dla uczestników Grupy SOTF-W podczas OIF. Na awersie znajduje się wygrawerowany numer, o którego zakrycie zostałem poproszony. Napis w języku arabskim "مكّا اسم ضفدع" oznacza "żaba Makka".

#5 Kolejna moneta Grupy SOTF-W z okresu Operacji Iraqi Freedom. Moneta pamiątkowa z Misji Team FOUR i Team FIVE w okresie wrzesień 2008 - kwiecień 2009 stanowiąca nagrodę za "kontynuowanie wybitnych osiągnięć - For continued excellence". Na awersie wygrawerowany jest numer, o którego zakrycie zostałem poproszony.

#6 Moneta pamiątkowa z Misji Team THREE i Team EIGHT w ramach SOTF-W z okresu kwiecień - październik 2008. Na rewersie znajduje się wygrawerowany numer, o którego zakrycie zostałem poproszony. Moneta obustronnie saponowana.

#7 Moneta Naval Special Warfare Task Group Central CTF-561 z okresu Operacji Iraqi Freedom. W skład tej Task Group (Grupy Zadaniowej) wchodziły Jednostki Mobile Communications Detachment ONE i TWO oraz Joint Communications Support Element (więcej informacji na http://www.jcse.mil/live09/index_n.htm). Jednostki zajmowały się łącznością dla innych Oddziałów NSW Command.

#8 Wspólna misja: SEALs and Army Special Forces z okresu Kwiecień - Październik 2007 Operacja Iraqi Freedom. Obustronnie saponowana. Napis w języku arabskim "ضفدع الصحراء" oznacza "pustynna żaba".


wróć do poprzedniej strony

© 2020 | Specialforces-memorabilia.pl

Wykonano w: avangardo.pl

Niniejsza strona www ma charakter wyłącznie niekomercyjny. Ma na celu zaprezentowanie prywatnej kolekcji i podzielenie się zdobytą wiedzą. Wszelkie prezentowane treści zostały zdobyte drogą legalną, nie naruszają niczyich praw i nie stanowią naruszenia tajemnicy.

Niniejsza strona używa plików Cookies i innych technologii. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na politykę Prywatności i plików Cookies.
?>